Welcome Guest, please login or register.
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Y.İ.K.B Yönetmelik Taslağını Nasıl Yorumlamalı ?  (Okunma Sayısı 10782 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sosyalci
Usta
**

Teşekkür 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Haziran 2013, 22:45:05 »

YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
İllerin görüşü alınmak üzere İçişleri Bakanlığınca yayımlandı.

YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI
GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç
MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu illerde valiye bağlı olarak kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının ve büyükşehir belediyesi olmayan illerde İl Yatırım İzleme ve Koordinasyon Müdürlüklerinin görev, yetki ve çalışmalarına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Kapsam
MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının ve İl Yatırım İzleme ve Koordinasyon Müdürlüklerinin görev ve yetkileri ile çalışma usul ve esaslarını kapsar.
Bu Yönetmelik adli ve askeri teşkilatları kapsamaz.

Dayanak
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 14/2/1985 tarih ve 3152 sayılı İçişleri Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunun 28/A maddesi, 12/11/2012 tarih ve 6360 sayılı On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi Ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun3 üncü ve Geçici 1 inci maddesi ve 10/6/1949 tarihli ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24 üncü maddesi gereğince hazırlanmıştır.

Tanımlar
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
a) Bakanlık: İçişleri Bakanlığını,
b) Başkan: Vali veya valinin görevlendireceği vali yardımcısını,
c) Başkanlık: Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığını,
ç) Başkanlık koordinatörü: Başkan tarafından yetkilendirilerek, görevlendirilen Başkanlık personelini,
   d) Birim sorumlusu: Başkanlıkta oluşturulan geçici birimlerin sevk ve idaresi ile görevlendirilen teknik personel veya uzmanı,
e) İnceleme ve denetim personeli: Vali tarafından inceleme ve denetim yapmak ile görevlendirilen İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman ve Uzman Yardımcıları ile özel uzmanlık gerektiren konularda münhasıran inceleme ve denetim yapmak üzere görevlendirilebilecek diğer personeli,
f)  Müdür: İl Yatırım İzleme ve Koordinasyon Müdürlerini,
g) Müdürlük:  İl Yatırım İzleme ve Koordinasyon Müdürlüğünü,
ğ) Strateji Geliştirme Başkanlığı: İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığını,
h) Şube müdürü:  Başkanlık şube müdürlerini,
ı) Teknik personel: Mühendis, mimar, tekniker ve teknisyenleri,
i) Uzman: İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman ve Uzman Yardımcısını
   ifade eder.

Afet yardım şube müdürlüğünün görevleri
MADDE 15 – (1) Afet YardımŞube Müdürlüğünün görevleri şunlardır:

a) Afet ve acil durum önleme ve müdahale il planlarını, mahalli idareler ile kamu kurum ve kuruşlarıyla işbirliği ve koordinasyon içinde yapmak ve uygulamak,
b) Afet durumunda, merkezi idare tarafından yapılan her türlü yardım ve desteği koordine etmek ve yürütmek,
c) İlin afet ve acil durum tehlike ve risklerini belirlemek,
ç) Afet ve acil durumlarda meydana gelen kayıp ve hasarı tespit etmek,
d) Afet ve acil durumlara ilişkin eğitim faaliyetlerini yapmak veya yaptırmak,
e) Afet ve acil durumlarda, gerekli arama ve kurtarma malzemeleri ile halkın barınma, beslenme, sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak gıda, araç, gereç ve malzemeler için depolar kurmak ve yönetmek,
f) Sivil toplum kuruluşları ile gönüllü kişilerin afet ve acil durum yönetimi ile ilgili akreditasyonunu yapmak ve belgelendirmek,
g) İl ve ilçe düzeyinde sivil savunma planlarını hazırlamak ve uygulamak,
ğ) İlgili mevzuatta yer alan seferberlik ve savaş hazırlıkları ile sivil savunma hizmetlerine ilişkin görevleri ilde yerine getirmek,
h) Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin tespiti, teşhisi ve arındırması ile ilgili hizmetleri yürütmek, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak,
ı) Başkanın verdiği diğer görevleri yapmak.

---------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 22:54:34 Gönderen: sosyalci » Kayıtlı

...

"Haklarını savunmaktan aciz olanlar; ilkelerini de, ülkelerini de savunamazlar."
reklam buraya
sosyalci
Usta
**

Teşekkür 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2013, 22:46:36 »

YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
 İllerin görüşü alınmak üzere İçişleri Bakanlığınca yayımlandı.

1- BU GÖREV TANIMINA GÖRE, BU OLUŞUMUN NERESİNDEYİZ?

2- DÜZENLEME İL AFAD ÇALIŞANLARINA NE GETİRİYOR, NE GÖTÜRÜYOR?
FAYDA VE ZARARLARI NELER OLABİLİR?

3-BU YÖNETMELİK TASLAĞI SON ŞEKLİNİ ALMADAN ÇALIŞANLARIN LEHİNE KİŞİ, KURUM VE SENDİKALAR BAZINDA NELER YAPILABİLİR?

Bu konularda İL AFAD çalışanları olarak fikir alışverişlerine ihtiyacımız var.
Bu yönetmelik taslağının öncelikle iş kolundaki tüm sendikalarca ve hukukçularca incelenmesinde fayda var.  Ayrıca yönetmelik henüz taslak halindeyken, sürece çalışanlar lehine katkı sunulması için gerekli çalışmalar yapılabilir.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 23:13:23 Gönderen: sosyalci » Kayıtlı

...

"Haklarını savunmaktan aciz olanlar; ilkelerini de, ülkelerini de savunamazlar."
rgd240
Üye
*

Teşekkür 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2013, 22:51:20 »

pek lehimize bir şey yok gibi maddeler çok muğlak, esnetilebilir, yöneticiler lehine kullanılabilir
_izmakb
Üye
*

Teşekkür 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2013, 23:12:05 »

Birliklerin durumu ne olacak il md yarım izlemeye bağlanıyor birlikler ne olacak hiç bir şey beli değil

http://www.migm.gov.tr/Dokumanlar/6360SayiliKanunSSS.pdf

birde buna bakın....

Bana kara diyen dilber
Gözlerin kara değil mi
Yüzünü sevdiren gelin
Kaşların kara değil mi

Karacaoğlan
rgd240
Üye
*

Teşekkür 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2013, 23:18:32 »

aslında tam olmasa da 15. madde de var gibi
h) Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin tespiti, teşhisi ve arındırması ile ilgili hizmetleri yürütmek, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak,
mesela şu madde birlik olmadan olmaz
reklam kodları buraya 2.1 3 numara Reklam kodları buraya 2.2
_izmakb
Üye
*

Teşekkür 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2013, 23:29:19 »

onuda valilik görevlendirmesiyle hallederler ....

Bana kara diyen dilber
Gözlerin kara değil mi
Yüzünü sevdiren gelin
Kaşların kara değil mi

Karacaoğlan
_izmakb
Üye
*

Teşekkür 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2013, 23:30:24 »

birlikler başkanlığa mı kaldı acaba

Bana kara diyen dilber
Gözlerin kara değil mi
Yüzünü sevdiren gelin
Kaşların kara değil mi

Karacaoğlan
afyon42
Üye
*

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2013, 07:22:33 »

Afet ve acil durum önleme ve müdahale il planlarını, mahalli idareler ile kamu kurum ve kuruşlarıyla işbirliği ve koordinasyon içinde yapmak ve uygulamak,
 Bu maddeye göre sadece müdahale planı yer alıyor. Arama kurtarma hizmeti şüpheli!
karakartal
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2013, 14:19:31 »

Anlaşılan gene tam olarak nereye bağlı olduğu belli olmayan, valiliğin emrinde bir kurum olarak devam edeceğiz. Tek çözüm yolunun belediyelere Kahkaha bağlanmak olduğunu düşünüyorum.
horoz20
Üye
*

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2013, 17:06:12 »

biryere bağlanalımda varsın belediye olsun ortalıkta başıboş kalmaktan iyidir en azından her konuda karşımızda muhattap olacak birilerini buluruz...
se-re
Üye
*

Teşekkür 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2013, 21:36:10 »

Arkadaşlar burada bizimle ilgili hiç bişey yok  ayrıca bu bizimle ilgili değil. Çünkü bu içişleri bakanlığının yaptığı kendi içideki afet yöntimi bizim eski başkanın başında olduğu bir birim olarak biliyorum. Bizim büyük ihtimal müdahle olarak kalacağız. Ancak yabancı ülkelerdeki gibi bütün yönetim ve müdahale itfaiye vermezlerse tabii.
mali_sar
Usta
**

Teşekkür 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2013, 23:06:57 »

Arkadaşlar burada bizimle ilgili hiç bişey yok  ayrıca bu bizimle ilgili değil. Çünkü bu içişleri bakanlığının yaptığı kendi içideki afet yöntimi bizim eski başkanın başında olduğu bir birim olarak biliyorum. Bizim büyük ihtimal müdahle olarak kalacağız. Ancak yabancı ülkelerdeki gibi bütün yönetim ve müdahale itfaiye vermezlerse tabii.

5902 sayılı yasada belirtilen il afet acil durum müdürlüklerinin görevlerinin hepsi afet yardım şubesine verilmiş.
il özel idareleri kapanınca nereye bağlanacak peki.
AdministratoR
WEBMASTER
Kompetan

Teşekkür 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2013, 21:14:12 »

Aslında tam da bizimle ilgili, hem de tamamen. Bakanlıkların kurduğu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri ile karıştırılmasın. YİKB'ler İl Özel İdarelerinin kapanmasıyla yerini alacak kurumdur. Bizler de Özel İdare çatısı altında olduğumuzdan bizimle de ilgilidir.

İl afet ve acil durum müdürlükleri
MADDE 18 – (1) İllerde, il özel idaresi bünyesinde, valiye bağlı il afet ve acil durum müdürlükleri kurulur.
Müdürlüğün sevk ve idaresinden vali sorumludur.
(2) İl afet ve acil durum müdürlüklerinin görevleri şunlardır:
a) İlin afet ve acil durum tehlike ve risklerini belirlemek.
b) Afet ve acil durum önleme ve müdahale il planlarını, mahalli idareler ile kamu kurum ve kuruşlarıyla işbirliği ve
koordinasyon içinde yapmak ve uygulamak.
c) İl afet ve acil durum yönetimi merkezini yönetmek.
ç) Afet ve acil durumlarda meydana gelen kayıp ve hasarı tespit etmek.
d) Afet ve acil durumlara ilişkin eğitim faaliyetlerini yapmak veya yaptırmak.
e) Sivil toplum kuruluşları ile gönüllü kişilerin afet ve acil durum yönetimi ile ilgili akreditasyonunu yapmak ve
belgelendirmek.
f) İl ve ilçe düzeyinde sivil savunma planlarını hazırlamak ve uygulamak.
g) Afet ve acil durumlarda, gerekli arama ve kurtarma malzemeleri ile halkın barınma, beslenme, sağlık ihtiyaçlarının
karşılanmasında kullanılacak gıda, araç, gereç ve malzemeler için depolar kurmak ve yönetmek.
ğ) İlgili mevzuatta yer alan seferberlik ve savaş hazırlıkları ile sivil savunma hizmetlerine ilişkin görevleri ilde yerine
getirmek.
h) Yıllık bütçe teklifini hazırlamak.
ı) İl kurtarma ve yardım komitesinin sekretaryasını yapmak.
i) Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin tespiti, teşhisi ve arındırması ile ilgili hizmetleri yürütmek,
ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.
j) Başkanın ve valinin vereceği diğer görevleri yapmak.

Yukarıda alıntı yaptığım kısım 5902 sayılı kanundan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin görevlerinin tarif edildiği kısım.

Görüleceği üzere yeni yönetmelik taslağında Afet Şube Müdürlüklerinin görevleri kısmı aynen buradan kopyala-yapıştır yöntemi yapılarak taslağa işlenmiş.

Tek fark yeni kurumda İl Müdürü değil Şube Müdürü kadrosu ihdas edilmiş. Yani il müdürleri Şube Müdürü olarak görev yapacak.

Kısacası Arama/Kurtarma hizmeti eskiden olduğu gibi yeni kurumda da bizim işimiz olacak.

Admin
WEBMASTER
Üstad

Teşekkür 1509
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2013, 22:18:44 »

Şube Müdürleri ne olacak  Utandım

Demesinler bize sizde geri şefliğe döneceksiniz diye Gülümseme
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2013, 00:20:05 Gönderen: AdministratoR » Kayıtlı
AksarayAdm
VIP Üye
Üye

Teşekkür 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2013, 22:20:11 »

Arkadaşlar bu taslak içişleri bakanlığının afadları alması için yasal olarak imkansızı istemek. Çünkü kanunla kurulan bir teşkilat ancak kanunla değiştirlebilir. Yönetmelikle kurum değiştirilemez bağlanamaz, görev verilemez. Bu taslağı kanun olarak düzenleseler bile 5902 de değişiklik yapmadan bağlılığını değiştiremezler. Bu içişleri bakanlığının başkanlığa bir mesajıdır. ejder bey ben buradayım ve kuruma sahip çıkaram demeye getiriyor. Sahipsiz bir kurum olmaktansa bir yerlere bağlanması özel idare-başkanlık-valilik arasında pinpon topuna dönmekten iyidir.

Aslında tam da bizimle ilgili, hem de tamamen. Bakanlıkların kurduğu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri ile karıştırılmasın. YİKB'ler İl Özel İdarelerinin kapanmasıyla yerini alacak kurumdur. Bizler de Özel İdare çatısı altında olduğumuzdan bizimle de ilgilidir.

İl afet ve acil durum müdürlükleri
MADDE 18 – (1) İllerde, il özel idaresi bünyesinde, valiye bağlı il afet ve acil durum müdürlükleri kurulur.
Müdürlüğün sevk ve idaresinden vali sorumludur.
(2) İl afet ve acil durum müdürlüklerinin görevleri şunlardır:
a) İlin afet ve acil durum tehlike ve risklerini belirlemek.
b) Afet ve acil durum önleme ve müdahale il planlarını, mahalli idareler ile kamu kurum ve kuruşlarıyla işbirliği ve
koordinasyon içinde yapmak ve uygulamak.
c) İl afet ve acil durum yönetimi merkezini yönetmek.
ç) Afet ve acil durumlarda meydana gelen kayıp ve hasarı tespit etmek.
d) Afet ve acil durumlara ilişkin eğitim faaliyetlerini yapmak veya yaptırmak.
e) Sivil toplum kuruluşları ile gönüllü kişilerin afet ve acil durum yönetimi ile ilgili akreditasyonunu yapmak ve
belgelendirmek.
f) İl ve ilçe düzeyinde sivil savunma planlarını hazırlamak ve uygulamak.
g) Afet ve acil durumlarda, gerekli arama ve kurtarma malzemeleri ile halkın barınma, beslenme, sağlık ihtiyaçlarının
karşılanmasında kullanılacak gıda, araç, gereç ve malzemeler için depolar kurmak ve yönetmek.
ğ) İlgili mevzuatta yer alan seferberlik ve savaş hazırlıkları ile sivil savunma hizmetlerine ilişkin görevleri ilde yerine
getirmek.
h) Yıllık bütçe teklifini hazırlamak.
ı) İl kurtarma ve yardım komitesinin sekretaryasını yapmak.
i) Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin tespiti, teşhisi ve arındırması ile ilgili hizmetleri yürütmek,
ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.
j) Başkanın ve valinin vereceği diğer görevleri yapmak.

Yukarıda alıntı yaptığım kısım 5902 sayılı kanundan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin görevlerinin tarif edildiği kısım.

Görüleceği üzere yeni yönetmelik taslağında Afet Şube Müdürlüklerinin görevleri kısmı aynen buradan kopyala-yapıştır yöntemi yapılarak taslağa işlenmiş.

Tek fark yeni kurumda İl Müdürü değil Şube Müdürü kadrosu ihdas edilmiş. Yani il müdürleri Şube Müdürü olarak görev yapacak.

Kısacası Arama/Kurtarma hizmeti eskiden olduğu gibi yeni kurumda da bizim işimiz olacak.
alel20
Üye
*

Teşekkür 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 27 Haziran 2013, 08:15:06 »

yeni taslak da İl Kurtarma ve Arama sekreteryasını yürütmek kaldırılmış
akg
Üye
*

Teşekkür 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 27 Haziran 2013, 10:47:49 »

Sayın Aksaray Adm Ejder Bey Bu kuruma sahip çıktığı için mi;  "5902 sayılı kanunda Personel ve diğer personel giderlerini Başkanlık Bütçesinden ödenir dediği halde", o illere gönderdiği yazıda eğitimi, araziyi, sosyal dengeyi, velhasıl tazminatları özelliklede Dalışı ödemeyin talimatını verdi. Öderseniz şunu yaparım bunu  yaparım diyerek korku salan kendisi değil mi?..........Tüm Türkiye bağlansak ta bağlanmasak ta Başkanlıktan ve uzantılarından zerre kadar fayda beklemiyor. Çok kötü bir imaj bıraktılar......
AksarayAdm
VIP Üye
Üye

Teşekkür 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 27 Haziran 2013, 11:15:02 »

Arkadaşlar burada sorun ejder bey değil. Burada onun adını kullanarak iş yapmaya çalışan başkanlık bürokratları idi. Hukuk müşaviri bunu yaptı ve teşkilatı birbirine kattı. Ejder bey iyi niyetinden bu bürokratlara güvendiği için kaybetti ve bu durumlara sebep oldu. Onu da kullanmaya çalıştılar ve ejder beyin gönderilişine zemin hazırladılar. Ejder bey bunu farketti ama bu çok geç oldu. Şimdi oda kurumun geleceğinde ben de varım diyor kendince.
UZAY1999
Üye
*

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 27 Haziran 2013, 12:16:10 »

Değerli Afet ve Acil Durum Çalışanları  yaklaşık 4 yıldır bir kurumuz bu kurum bu dört yılda 2 başkan 1 başkan V değişti şimdiki başkanında yapacağı bir şey yok anlaşılan Allah selamet versin biz zannettikki başkan THY Teknik Aş den gelme bizi uçurur dedik ama oda olmadı neden? diye sorarsanız karar verme merciindeki insanlar kararlarını bir an önce vermelidir. Karar verme insiyatifini kullanamadı çünkü DMO gelen daire babekşkanı olursa müzik öğretmei daire başkanı olursa diğerleride vekil olursa üst yönetimde mühendis uzman uzman yardımcısı ayrımı olursa bu başkandanda biir şey beklemeyin AFAD Başbakanlık Ana teşkilatı içerisinde Ana teşkilatın taşra teşkilatı yok boşuna İL AFADLAR başkanlığa bağlanacağız diye beklemesinler alı size http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.3056.pdf bakın bakalım YİKB İl Müdürleri nin durumr belli değil son edindiğim bilgilere göre Afet Yasası Beşir beyin masasında ve 5902 18.mad. Büyükşehir yasasının 28/A mad.atıfta bulunarak İçişleri Bakanlığına verilmiştir vatana millete hayırlı olsun norm fazlası personelin durumunda netlik yok ...
sosyalci
Usta
**

Teşekkür 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 29 Haziran 2013, 13:44:42 »

Yaklaşık 3 yıldır haklarımızı almak için uğraştığımız, çoğu zamanda dava açmak zorunda kaldığımız İl Özel İdarelerinin bu yasa ile kapatılmasının İL AFAD emekçilerine faydası değil, bizzat zararı olacaktır. Her ne kadar da bazen Özel İdarelerine kızsak da, yine de çoğu illerde bu idareden önemli kazanımlar elde edildi.
Hiç şüphesiz ki İL AFAD emekçileri için SDS ve yemek ücretleri, hem ekonomik, hem de psikolojik açıdan çok önemi bir kazanım oldu.

Bugüne kadar ne Sivil Savunma Genel Müdürlüğü döneminde, ne de sonraki süreçte Başkanlıktan hiç bir  kazanım ve fayda görmeyen bu camia için, SDS kazanımı adeta yaraya sürülecek merhem gibi geldi.
Çünkü ilk defa SDS gibi önemli bir kazanım ile yüzü gülen bu çalışanlar, dava kararıyla bile olsa kazandıkları bu önemli hakkı, Özel İdarelerin kapatılmasıyla birlikte aynı hızla kaybetmiş olacaklar.

İl Özel İdarelerin yerine kurulacak, Y.İ.K.Başkanlığı adlı oluşum ise, yapısı itibariyle bir YEREL YÖNETİM kuruluşu olmayacağı için, SDS sözleşmesi yapması da hukuken mümkün değil.

Ancak İl Özel İdarelerinin kapatılmadığı illerde ise yeni  SDS sözleşmesi yapılması ve İL AFAD emekçilerinin de bu haktan faydalanmaları hukuken mümkün.
Ayrıca İl Özel İdarelerinin kapatılacağı iller ile kapatılmayan illerdeki İL AFAD çalışanları arasında bile çalışma koşulları ve ekonomik haklar bakımından önemli farklılık ortaya çıkacaktır. Bu bile başlı başına bir çelişkidir.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2013, 13:45:30 Gönderen: sosyalci » Kayıtlı

...

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: