Welcome Guest, please login or register.
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tayin dilekçesi bekleme süresi  (Okunma Sayısı 4592 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ysnbbk
Üye
*

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Temmuz 2012, 16:23:23 »

Merhaba
Arama kurtarma teknisyeniyim ve bir ile tayin dilekçesi yazmıştım. Kabul yazısı geldi ama müdür dilekçemi burada bekletiyor hala onay vermedi. Karşı tarafın gönderdiği kabul dilekçesine cevap verme süresi ne kadardır. Yardımcı olursanız sevinirim
reklam buraya
aliihsan
MODERATOR
Usta

Teşekkür 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2012, 08:25:25 »

3071 Sayılı DİLEKÇE HAKKININ KULLANILMASINA DAİR KANUN

"DİLEKÇENİN İNCELENMESİ VE SONUCUNUN BİLDİRİLMESİ:

Madde 7 - (Değişik madde: 02/01/2003 - 4778 S.K./27. md.)

Türk vatandaşlarının ve Türkiye'de ikamet eden yabancıların kendileri ve kamu ile ilgili dilek ve şikayetleri konusunda yetkili makamlara yaptıkları başvuruların sonucu veya yapılmakta olan işlemin safahatı hakkında dilekçe sahiplerine en geç otuz gün içinde gerekçeli olarak cevap verilir. İşlem safahatının duyurulması halinde alınan sonuç ayrıca bildirilir."

Kişiliklerini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar

.....
ysnbbk
Üye
*

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2012, 11:07:48 »

Aliihsan Bey anlatılan şey verilen dilekçeye cevap süresi değilmi? Ben şahıs olarak karşı tarafa dilekçeyi verdim vali  imzalı kabul kağıdı kurumumuza geldi ama müdürümüz hala cevap göndermedi karşı tarafa. Müdürümüzün dediği şey 6 ay bizim kurumdan cevap beklemek zorundalarmış. Onlar bir kere kabul etti biz cevap gönderenene kadar beklemek zorundalar yerine kimseyi alamazlar ben seni yeni personeller geldiğinde gönderecem dedi. Bana biraz abartı geldi 6 ay bekleme kısmı. Her zaman için bekleme süresi 30 gün değilmiydi?
ysnbbk
Üye
*

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2012, 15:13:02 »

up
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: