Welcome Guest, please login or register.
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: "AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ UZMAN YARDIMCILIĞI" nasıl bir iştir?  (Okunma Sayısı 6558 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Uzmanyardımcısı
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Ekim 2010, 22:40:19 »

Herkese merhaba. Bugün AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ UZMAN YARDIMCILIĞI alımı yapılacağını öğrendim. İşle ilgili bilgi bulmak için internetten yaptığım aramalarımda hiçbir şey bulamadım.

Bilgisi olanların yardımcı olacağını umuyorum.

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ UZMAN YARDIMCILIĞI nasıl bir iştir? Maaşı ne kadar? Siz tavsiye eder misiniz?  İşe girince hep merkezde mi kalınıyor? Ve sizin de eklemek istediğiniz diğer şeyler varsa hepsini çok merak ediyorum.

Ben maliye alanından başvuracağım. Puanım yeter mi bilmiyorum ama şansımı bir deneyeceğim.

Yardımcı olan, bildiklerini paylaşan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum..

reklam buraya
AdministratoR
WEBMASTER
Kompetan

Teşekkür 154
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2010, 21:44:53 »

Bu kurumdaki Uzman Kadrosu "kariyer uzmanlığıdır" öncelikle bunun bilinmesi son derece önemli. İsteyen arkadaşlar kariyer uzmanlığının ne olduğunu araştırabilirler.

Alınacak olan Uzman yardımcıları 3 yıl içerisinde hazırlayacakları tez ve yapılacak sınavda başarı olmaları halinde Uzman olarak atanacaklar.

Şu an Uzman yardımcılarının maaşları 1500 Tl Uzmanların 2000 Tl dir. Ancak Hükümet tarafından hazırlanan ve şu an Meclisin ilgili komisyonlarında bulunan yasa tasarısı ile kamu da görev yapan kariyer uzmanlarının özlük hakları eşitlenecektir. Bu tasarının yasalaşması halinde, tüm kariyer uzmanları kadro karşılığı sözleşmeli personel statüsüne geçecek alınacak ikramiyelerle birlikte aylık ortalama geliri 3500-4000 Tl olacağı söylenebilir.

Yapacakları iş ise alınacakları braşlarda kurumun görev alanına yönelik olacaktır. Örnk. Hukuk dalındaki uzman yardımcıları hukuki konular ile hukuki, mali, cezai sonuçlar doğuracak işlemler hakkında görüş bildirmek, Adli ve İdari davalarda gerekli bilgi ve belgeleri hazırlamak ve hazineyi ilgilendirmeyen idari davalarda Başkanlığı temsil etmek, Başkanlıkca hazırlanan ya da diğer kurumlardan gönderilen kanun, tüzük, yönetmelik vs görüş hazırlamak gibi.

Kurumdan bir Uzman"ın paylaşımıdır...
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2010, 21:45:12 Gönderen: Co-Admin » Kayıtlı

deniz
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2010, 11:22:33 »

Selamlar

Uzman yardımcılığı mülakatına girmeye hak kazandım, endüstri mühendisiyim, acaba mülakatta ne tarz sorularla karşılaşırım, bilgisi olan paylaşırsa, çok memnun olacağım, teşekkirler.
Afetci06
Usta
**

Teşekkür 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2010, 21:19:15 »

Tebrikler... Umarım şans sizinle olur peki KPSS puanınızı öğrenme şansımız varmı?
fbsilafb
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2010, 20:43:13 »

merhaba,

ben 1 ağustosta siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden mülakata gireceğim. ne tarz sorular gelebilir acaba?

ayrıca uzman yardımcısı maaşının 1500 tl olduğu söylenmiş, bu net ele geçen ücret mi yoksa mesai, ek ücret gibi ekler de olabiliyor mu?

teşekkürler...
reklam kodları buraya 2.1 3 numara Reklam kodları buraya 2.2
KINDIROGLU
Üye
*

Teşekkür -1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2010, 10:06:04 »

fbsilafb arkadaşım uzman yardımcılarının şu anki maaşı ele geçen cebe giren nettttttt 1785 Tl dir...
acilafet
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2010, 23:34:26 »

merhaba bundan sonraki uzman alımı ne zaman olur acaba bilgisi olan var mı  ?
fbsilafb
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2010, 19:38:45 »

siyaset bilimi ve kamu yönetiminden nasıl soru sorulur biri yardımcı olabilir mi?
bahti111
Yeni Üye

Teşekkür 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2011, 11:41:41 »

merhaba bundan sonraki uzman alımı ne zaman olur?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: